Mi lehetne romantikusabb, mint szerelmes levelet kapni? Az ódivatú, kézzel írt szerelmes levél még mindig az egyik legszebb Valentin napi ajándék. De miért tartogatnánk februárra? Egy szerelmes levél az év bármely napján hatalmas erõvel bírhat.
Nem kell ahhoz Petõfinek lenni, hogy tökéletes szerelmes levelet írjunk. Nem kell hozzá más, csak tudni azt, hogyan érzünk. A szerelmes levelet az teszi olyan romantikussá, hogy nagyon személyes. Kimutatja kedvesednek, milyen jól is ismered õt, és ez a tudat a szerelem alappillére.
Nincs szükség semmi másra csak egy tollra és pár jó minõségû levélpapírra. Lehetõleg kerüljük az ízléstelen elõre nyomtatott rózsás-szíves díszítésû levélpapírokat. Most különösen igaz a mondás, hogy a belsõ tartalom számít. A papír minõsége pedig azért fontos, mert valószínûleg a címzett sokáig meg szeretné õrizni.
Amikor elkezdesz írni, légy egyedi. Mondd el neki pontosan, hogyan érzel neki köszönhetõen, és mi váltotta ki belõled ezt az érzést. Szólítsd meg a levél közben is, hogy leveled közvetlenül a kedvesedhez szóljon. Mielõtt elkezdesz írni, szánj pár pillanatot arra, hogy csak rá gondolj. A következõ kérdések segíthetnek a mélyebb koncentrációban:
- Mi a legfõbb erõssége? - Te mit látsz benne, amit õ nem vesz észre saját magában? - Mi volt a legromantikusabb dolog, amit érted tett? - Melyik az a gyakori tevékenysége, ami számodra azt fejezi ki, hogy mennyire törõdik veled? - Mikor lettél bele szerelmes? - Mi az, ami kellemesen meglepett vele kapcsolatban? - Melyik a kedvenc emléked kettõtökrõl? - Hogy változott meg a világod, amióta együtt vagytok?
Kezdheted a leveled, ahogy akarod, a fontos, hogy szólítsd meg. Nem kell már az elején túlságosan giccsesen indítani, az egyszerû “Kedves....” is nagyon megteszi. Kezdd a leveled egy nagyon egyéni jellegû dologgal, ami kimutatja, mennyire méltányolod õt. Tedd egyedivé a mondatokat, pl.: “sosem találkoztam még olyan...., mint te” vagy “senkivel sem éreztem még magam olyan.... , mint veled, amikor....” Az ilyen kezdet azt mutatja, hogy minden eddigi múltbeli kapcsolatodnál többre értékeled õt.
Miközben írsz, mondd el neki pontosan, hogyan érzel. Használj egyedi mondatokat, amelyek azt mutatják, hogy figyelsz rá és a kapcsolatotokra. Emlékeztesd azokra a dolgaira, amelyek igazán sokat jelentettek számodra. Oszd meg kedvenc emlékedet vagy akár egy elképzelésed a jövõtöket illetõen. Ne felejtsd el kimondani: “szeretlek”. Nem számít, milyen hosszú vagy rövid a levél egészen addig, amíg õszinte.
Nincs arra szabály, hogy költõien kell megfogalmazni egy szerelmes levelet, de ha találsz néhány idevágó gondolatot, nagyszerûen tud mûködni. Nem kell feltétlenül vers idézetnek lenni, lehet az akár egy dalszöveg részlet is.
Amikor elkészült a levél, olvasd át alaposan és javítsd ki a hibákat. Ezt a levelet ugyanis többször el fogja olvasni az, akinek szánjuk. Nem akarhatjuk, hogy a helyesírási hibák megtörjék a varázst.
Ha még egyedibbé szeretnéd tenni, pecsételd le viasszal az összehajtogatott levelet. Erre a célra tökéletesen megfelel egy sötétszínû viaszgyertya. Egyszerûen gyújtsd meg óvatosan a gyertyát és cseppents egy kb. tízforintos nagyságú viaszcseppet a papírra.
És ha végleg elkészült a levél, juttasd el a címzetthez és várd a nagyszerû folytatást. Ha szerencsés vagy, te is kapni fogsz egy szerelmes levelet. |